Alert pogodowy – ostrzeżenie silny wiatr

Szanowni Koleżanki i Koledzy,

Zbliża się odczuwalnie wietrzny tydzień jeśli wierzyć prognozom. Najbliższa noc może być potencjalnie niebezpieczna dla województw. lubuskiego, wielopolskiego, łódzkiego, południowego mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego, ale przyszły tydzień może też przynieść problemy dla województw Polski północnej, a następny weekend też może należeć do wietrznych. W związku z powyższym ogłaszam z dniem 23.02,2020 (niedziela), godz. 18:30, aż do odwołania alert dla wszystkich sieci łączności kryzysowej SP EmCom PZK
Podczas silnej wietrznej pogody w przypadku braku takiej konieczności sugerowane jest pozostanie w miejscach pobytu. Pamiętaj zabezpiecz ludzi, zwierzęta oraz mienie. Zabezpiecz do użytku przenośny i mobilny sprzęt łączności oraz rezerwowe źródła zasilania, w czasie trwania alertu, mogą okazać się bardzo potrzebne.

Proszę o stały nasłuch na częstotliwościach 145,500 oraz 433,500 [MHz], lokalnych przemiennikach VHF/UHF oraz pozostałych częstotliwościach używanych lokalnie przez poszczególne sieci.

Lokalnych Koordynatorów SP EmCom PZK oraz Grupę Szybkiego Reagowania proszę o zabezpieczenie środków łączności i zasobów ludzkich do ewent. podjęcia działań dyżurnych i wyjazdu w teren. W razie potrzeb zostanie uruchomiona krajowa sieć łączności w paśmie 80 metrów na częstotliwości w wycinku pasma 3,700 – 3,750 [MHz]. Bieżące dyspozycje będą przekazywane na bieżąco.

Pozdrawiam
Vy 73, Michał SP9XWM
EmCom Manager PZK, Koordynator ds. Łączności Kryzysowej.


UWAGA – ewentualną odpowiedź należy wysłać na adres email: emcom@pzk.org.pl


Wiadomość wysłana przez System Powiadamiania SP EmCom.