AmicalSat

AmicalSat will be launched the 29 june 1h51 am UTC from Kourou, French Guinea. The launch vehicle will be a Vega rocket.

The first 5 people who receive a frame from AmicalSat will receive a gift. To submit your frame uses the satnogs SIDS or email satellite@adri38.fr

Updated the 28 june 2020.

Każdy może wnieść swój wkład w misję, otrzymując ramki telemetryczne z satelity, a także zdjęcia . To świetna okazja, aby podzielić się zainteresowaniem przestrzenią i tematami technicznymi.

Aby odbierać dane telemetryczne AmicalSat, możesz użyć oprogramowania AMSAT-F. Możesz także skonfigurować stację naziemną satNOGS w domu lub użyć dowolnego innego oprogramowania. Więcej informacji o AmicalSat na stronie satNOGS DB.

Jeśli to zrobisz, prześlij otrzymane ramki do głównej hurtowni danych telemetrycznych przez punkt końcowy SIDS satnogs.

Z hurtowni danych udostępniany jest graficzny pulpit nawigacyjny w czasie rzeczywistym ze wszystkimi informacjami o kondycji AmicalSat.

Dziękuję wszystkim za wasze ramki!

Kiedy uruchomienie satelity zostanie zakończone. Rozpocznie się kampania zdjęciowa: zdjęcia zostaną zrobione, a następnie przesłane do ziemi. Łącze w dół będzie dotyczyć głównie Rosji i Francji. Jeśli mieszkasz w innym kraju i chcesz spróbować odebrać zdjęcie z AmicalSat, na tej stronie internetowej będziesz mógł zarejestrować się na liście oczekujących na pobranie łącza w dół, pamiętaj, że energia na pokładzie AmicalSat jest bardzo cenną rzeczą, a my nie będziemy w stanie robić każdego łącza w dół.

AmicalSat chce oddać całe wsparcie społeczności amatorów, przekazując informacje o pogodzie kosmicznej na otrzymanym zdjęciu. Fale radiowe i pogoda kosmiczna są ze sobą ściśle powiązane. Dlatego możesz sfinalizować całą pogodę kosmiczną wyodrębnioną z każdego zdjęcia na stronie Transsolo . Możesz zapytać naszego eksperta o pogodę kosmiczną o swoje pytania, a także możesz poprosić go o wykonanie biegu Transsolo tylko dla Ciebie (i Twojej lokalizacji).

Satellite status

UHF : 436.1Mhz [OFF] S-band : 2415.300 Mhz