Anan 7000DLE II Review

Na stronie qrznow.com pojawiła się recenzja ww radia, poniżej tłumaczenie.

 • Monoblokowy transceiver SDR ANAN-7000DLE MKII zawiera komputer rdzeniowy Intel i5 / i7 8 generacji, oprogramowanie klienckie SDR jest wstępnie załadowane i skalibrowane, dzięki czemu urządzenie jest całkowicie Plug & Play!
 • W przeciwieństwie do innych programowalnych radiotelefonów, które zawierają wbudowane przetwarzanie o ograniczonych możliwościach i bez ścieżki uaktualnienia, ANAN-7000DLE MKII wykorzystuje potężny czterordzeniowy procesor Intel 8. generacji SoC i Windows 10, co pozwala na cyfrową transmisję, taką jak FT8 i inne, od razu po wyjęciu z pudełka.
 • Zastosowanie bezpośredniej konwersji w dół z zegarem szumów o ultra niskiej fazie daje RMDR na poziomie 116dB @ 2 Khz, co oznacza, że ​​bliskość słabych sygnałów nie będzie maskowana przez szum fazowy odbiornika.
 • Specyfikacje nadajnika również nie mieszczą się w tabeli, użycie nowego 16-bitowego przetwornika cyfrowo-analogowego z ultra cichym źródłem zegara powoduje szum w fazie transmisji lepiej niż jakikolwiek inny produkt dostępny na rynku.
 • Zastosowanie sterowników LDMOS i zoptymalizowanego końcowego stopnia wzmacniacza z adaptacyjnym algorytmem predystorcji (PureSignal) daje transmisję IMD na poziomie -68 dB przy 100 W PEP, jest to co najmniej 20 dB lepszy niż jakikolwiek nadajnik klasy A i ponad 30 dB lepszy niż u konkurencji.
 • Zastosowanie dwóch 16-bitowych synchronicznych ADC pozwala na zaawansowane zastosowania, takie jak odbiór różnicowy dla ostatecznego złagodzenia szumów i efektów zaniku sygnału.

Inne ulepszenia:

 1. Zintegrowany komputer z systemem Windows 10 i5 / i7 z klientem SDR wstępnie załadowanym i skalibrowanym fabrycznie, dzięki czemu radio jest całkowicie plug and play. (NIE wymaga zewnętrznego komputera)
 2. Może obsługiwać trzy monitory Full HD, idealne do trybów cyfrowych.
 3. Obudowa ze stali nierdzewnej i duży radiator aluminiowy zapewniają doskonałe odprowadzanie ciepła i izolację Rx / Tx.
 4. Ulepszenia płyty PA dla wyższego cyklu pracy, obsługiwany w 100% cykl pracy ICAS.
 5. Generacja sygnału Tx przeprojektowana w celu poprawy SNR przy niskim poziomie mocy.